VI Turniej Mikołajkowy w Piłkę Siatkową.

3 grudnia odbył się VI Turniej Mikołajkowy w Piłkę Siatkową organizowany przez Zespół Szkół w Rodowie. Jak co roku w zawodach brała udział i nasza drużyna, która rywalizowała z sześcioma pozostałymi zespołami: Szkołą Podstawową w Obrzynowie, Gimnazjum w Prabutach, Zespołem Szkół w Trumiejkach, drużyną „Dzikusy”, „Młodymi Gniewnymi” oraz gospodarzami Turnieju- Zespołem Szkół w Rodowie.

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, a w składach drużyn znajdowali się pracownicy, uczniowie, absolwenci oraz rodzice.

Najważniejszy jest jednak jak zawsze szczytny cel przedsięwzięcia- tym razem organizatorzy zbierali gry planszowe dla dzieci ze Szpitala Onkologicznego w Gdańsku i dzięki hojności wszystkich uczestników i publiczności zebrano niemal 60 wspaniałych planszówek.

Tym razem naszej (ciężko doświadczonej kontuzjami) drużynie nie udało się powtórzyć osiągnięcia z trzech ostatnich lat, kiedy to stawaliśmy na najwyższym stopniu podium. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce za kolejno: Gimnazjum Prabuty, „Młodymi Gniewnymi” oraz SP Obrzynowo, z którą to drużyną rozegraliśmy zacięty i pełen emocji bój o miejsce trzecie.

Podkreślić należy, że w pozostałych drużynach występowało w roli absolwentów wielu naszych obecnych uczniów, którzy spisywali się znakomicie. Dość powiedzieć, że MVP turnieju w kategorii kobiet została wybrana Ilona Jasińska, a w kategorii mężczyzn- Tomasz Buszko. Gratulujemy! Do zobaczenia za rok!