Zakończenie Projektu Catch & Release- „Złów i wypuść”

c&r_akcja

Realizacja Projektu „C&R. Złów i wypuść” podsumowana i zakończona. W sobotę 8 października na jeziorze Sowica przeprowadzono ostatnie zawody projektu.

Choć poranek tego dnia nie należał do najcieplejszych, termometr wskazywał 5 stopni, do zawodów przystąpiło 10 zawodników. Połów ryb  spokojnego żeru założonymi metodami nie przyniósł rewelacyjnych wyników, wszakże październik to właściwie pora na metodę spinningową i połów drapieżników. Niemniej jednak zawodnicy w swych siatkach mieli ryby.

Walka o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji trwała do końca i niektórym bardzo się opłaciła.

Klasyfikacja za sobotnie zawody przestawia się następująco:
I m. Krystian Zarzycki z wynikiem 800g,
II m. Damian Kozakiewicz z wynikiem 475g,
III m. Radosław Sikorski z wynikiem 180g.

Po zważeniu i wypuszczeniu ryb do jeziora odbyło się oficjalnie podsumowanie zawodów, na które to zostali zaproszeni rodzice uczestników, uczniowie, nauczyciele, społeczność lokalna, osoby wspierające projekt, przedstawiciele władz lokalnych oraz przedstawiciele Lokalnej Fundacji Filantropijnej z Kwidzyna skąd otrzymaliśmy dotację na realizację projektu.

Rywalizacja toczyła się  w dwutorowo, w klasyfikacji na największą ilość złowionych ryb w cyklu sześciu zawodów oraz w kwalifikacji za największą złowioną rybę.

Klasyfikacja pierwsza:
I m. Marcin Strzelczyk z łącznym wynikiem– 17245g,
II m. Wiktor Kobyliński– 2790g,
III m. Damian Kozakiewicz– 2675g.

Klasyfikacja druga:
I m. Marcin Strzelczyk z wynikiem 90 cm (był to Jesiotr).
(pełna klasyfikacja tutaj).

Po wręczeniu nagród najlepszym zawodnikom oraz upominków za udział  posumowany zostały test wiedzy ekologiczno– wędkarskiej oraz test, którego wyniki odpowiedziały na pytanie „Jakim wędkarzem jestem”.

Oficjalne zakończenie poprzedziły jeszcze wypowiedzi zaproszonych gości. Wspólne zdjęcia i ognisko, przy którym pieczono kiełbaski oraz kawa, herbata, ciastka serwowana przy stołach pod wiatą dopełniły zrealizowany projekt.

Ta nieoficjalna część była dobrym momentem na wspomnień i dzielenia się wrażeniami, których było dość sporo.

Do zobaczenia, być może w przyszłym roku.

Końcowa klasyfikacja zawodów TUTAJ–>>
Profil na Facebook’u TUTAJ–>>
Więcej o Projekcie na naszych stronach TUTAJ–>>

plakat_promocyjny