Ognisko integracyjne klas 1 i 4 Technikum

Dnia 26 września br. uczniowie klas pierwszej i czwartej technikum pod opieką wychowawców klas P. Agnieszki Domagalskiej, P. Anety Próchnickiej- Sitarz oraz pedagoga udali się na wspólne ognisko integracyjne na sanatoryjne boisko.

Ciepły jesienny dzień, ognisko oraz mecz piłki nożnej pozwoliły sympatycznie i kulturalnie spędzić czas. Ognisko przygotowali uczniowie klasy maturalnej. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla maturzystów (nie było taryfy ulgowej dla pierwszaków). A znakiem czasu okazało się menu na ognisku- „czwartoklasiści” podeszli do sprawy klasycznie- kiełbaska i pieczywo. Za to dziewczęta z klasy pierwszej raczyły się pieczonymi pralinami „zapakowanymi” w herbatniki.

Dlatego na kolejne ognisko naszym pierwszoklasistkom proponujemy za Julianem Tuwimem następujące menu:

„(…) zupka z muszek na wieczornej rosie,
Sześć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie,
Motyl z rożna, przyprawiony gęstym cieniem z lasku,
A na deser – tort z wietrzyka w księżycowym blasku (…)”

…smacznego 🙂