Kolejne zawody Projektu C&R „Złów i wypuść”

c&r_akcjaCzwarte zawody spławikowo– gruntowe w ramach realizowanego przez szkołę projektu C&R „Złów i wypuść” to już historia. W sobotę 24 września 2016 roku, jeszcze przed wschodem słońca bo przed godziną 6:00 uczestnicy zjawili się na łowisku komercyjnym, na stawie w Rakowcu.

Po rozlosowaniu stanowisk i rozłożeniu przygotowanego na tę okazję sprzętu rozpoczął się połów wymarzonych ryb. Staw zarybiony jest jesiotrem, linem, karpiem, amurem, karasiem i japonką, szczupakiem oraz sandaczem. Pierwsze trzy gatunki w tym stawie to nierzadko okazy około 5 kg wiec każdy z uczestników marzył o rekordowych rybach.

Jednak specyfika łowiska, jaki i same ryby okazały się nie lada wyzwaniem. Na haku zawisł także i drapieżnik, ale złowiony na spinning, czyli poza konkurencją.

A oto wyniki: Marcin Strzelczyk– ogółem 7035 g i największy wymiar 90 cm (jesiotr), Sebastian Więckowski– 3780g i 95 cm (jesiotr), Damian Kozakiewicz– 1305g i 41 cm (karp), Krystian Zarzycki- 345g i 15 cm. Oczywiście wszystkie złowione ryby wróciły powrotem w bardzo dobrym stanie do stawu.

Aktualna klasyfikacja zawodów TUTAJ–>>
Profil na Facebook’u TUTAJ–>>
Więcej o Projekcie na naszych stronach TUTAJ–>>

plakat_promocyjny