Konkurs pięknego czytania.

10 czerwca odbył się organizowany przez p. Irenę Stefanowską z biblioteki szkolnej Konkurs pięknego czytania „Czytam bo lubię”, w którym dziewięcioro uczestników zmierzyło się z utworami Henryka Sienkiewicza. Przez dwie godziny mury czytelni wypełniły pięknie interpretowane przez uczniów teksty utworów polskiego noblisty- Trylogii, Quo Vadis, Krzyżaków, Latarnika, Rodziny Połanieckich i innych.

Po długich ale zgodnych obradach jury w składzie p. Agnieszka Lewandowska-Lech, p. Sebastian Więckowski i p. Michał Skowroński ogłosiło, że pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy pierwszej technikum- Katarzyna Potrzeszcz. Miejsce drugie zajęły ex aequo uczennice klasy 3 T- Aleksandra Wojtysiak i Agnieszka Piotrowska. O miejscu trzecim decydowała dogrywka, w której Ania Mierzwicka i Karolina Kaniecka (obie z klasy 3 T) zmierzyły się z fragmentem tekstu przygotowanym przez komisję. Ostatecznie na podium stanęła Karolina.

Pani Agnieszka Lewandowska-Lech pogratulowała i podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przygotowanie do Konkursu. Wszyscy otrzymali nagrody i drobne upominki.

Przypomnijmy, że rok 2016 ogłoszony został rokiem Henryka Sienkiewicza. Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku jest fakt, że wypada wówczas 100 rocznica śmierci pisarza.