Projekt „Catch & Release- Złów i wypuść”

C&R_logo_white_text pzw_logo

W ramach przygotowań do Projektu „Złów i wypuść” w dniu 4 czerwca 2016 roku nad jeziorem Sowica, wspólnie z kołem PZW w Prabutach zorganizowano dla młodzieży szkolnej zawody wędkarskie.

Celem głównym wspomnianego projektu jest zaszczepienie wśród młodych wędkarzy modelu wypuszczania złowionych ryb do wody. Jednocześnie propagować będziemy aktywny wypoczynek nad wodą oraz ochronę jej walorów. Projekt trwać będzie od czerwca do listopada 2016 roku. W trakcie trwania projektu odbędzie się cykl zawodów nad okolicznymi wodami.

W sobotnich zawodach udział wzięło 10 zawodników. O godzinie 6:00 odbyła się odprawa i losowanie stanowisk. O 7:00 rozpoczęło się wędkowanie i trwało do godziny 12:00, po czym odbyło się ważenie złowionych ryb.

W wyniku kilkugodzinnych zmagań wędkarskich najlepszym wędkarzem okazał się Marcin Strzelczyk z wynikiem 6020 gram, na drugim miejscu uplasował się Kacper Czajkowski z wynikiem 3965 gram, na trzecim nasz dyrektor z wynikiem 3720 gram (właściwie poza konkurencją), kolejne miejsca przedstawiają się następująco:

IV m- Dawid Ziółek z wynikiem 2765 gram,
V m- Jakub Ciesiński z wynikiem 2240 gram,
VI m– Wiktor Kobyliński z wynikiem 1560 gram,
VII m– Mateusz Maciejewski z wynikiem 1125 gram,
VIII m– Krystian Zarzycki z wynikiem 1090 gram,
IX-X m– Bartosz Koper i Damian Kozakiewicz – 770 gram.

Na zakończenie pierwszych zawodów wędkarskich rozpalono ognisko, przy którym upieczono kiełbaski. W ramach podziękowań za udzieloną pomoc PZW w Prabutach uczestnicy zawodów zagrabili teren przy pomostach. Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera i pogoda oraz aktywny wypoczynek zachęci większą ilość naszej młodzieży do udziału w następnych edycjach zawodów.