Międzyszkolny konkurs ortograficzny

Po raz pierwszy odbył się konkurs ortograficzny, w którym udział wzięli gimnazjaliści z Gimnazjum w Prabutach i Gimnazjum w Rodowie.

Po niełatwych zmaganiach z zawiłościami języka polskiego w rodzaju: „W okamgnieniu po hałastrze huncwotów pozostał potężny tuman kurzu” czy „Tymczasem ze sczerniałych chaszczy wyłonił się znienacka siedemdziesięcioośmioipółletni staruszek” konkursowemu jury w składzie Pani Agnieszka Lewandowska-Lech i Pani Irena Stefanowska udało się wyłonić zwycięzców.

Najlepiej tekst dyktanda napisała Karolina Jarmosz z Gimnazjum w Rodowie, uczennica Pani Beaty Kamińskiej, II miejsce zajęła Ilona Jasińska z ZSP w Prabutach a III ex aequo- Ola Kroczyk z Gimnazjum w Prabutach, uczennica Pana Andrzeja Iwańskiego i Karolina Kaniecka z kl. 3 Technikum Informatycznego.

Organizatorki dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, który odbył się w związku z obchodami 70. rocznicy istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.