IV Memoriał Piłki Siatkowej im. Leopolda Stępnia

Dnia 13 lutego w Miejskiej Hali Sportowej w Prabutach odbył się IV Memoriał Piłki Siatkowej im. Leopolda Stępnia, którego nasza szkoła jest pomysłodawcą i współorganizatorem wspólnie z PCKiS Prabuty. Przypominamy, że p. Leopold Stępień był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole, wielkim pasjonatem sportu i propagatorem siatkówki w regionie. Pan Leopold zmarł w roku 2012 a od roku 2013 rozgrywany jest memoriał siatkarski Jego imienia. Więcej o sylwetce ś.p. Leopolda Stępnia można przeczytać tutaj–>>

Należy dodać, że wnuk P. Leopolda- Przemysław Stępień kontynuuje sportowe tradycje rodzinne występując w siatkarskiej Plus Lidze w zespole Lotos Trefl Gdańsk więcej–>>

W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyło 7  drużyn, które stworzyły znakomite widowiska siatkarskie. Po całym dniu zmagań w finale memoriału zmierzyły się drużyny Pałac CSiR Kamieniec oraz Piaski Malbork. Zwyciężyła drużyna z Kamieńca pokonując rywali w stosunku 2:0.

Końcowa tabela Memoriału przedstawia się następująco:

I miejsce – Pałac CSiR Kamieniec
II miejsce – Piaski Malbork
III miejsce – Benefit Volley Gdańsk
IV miejsce – Taimex Tczew
V miejsce – Absolwenci Ząbrowo
VI miejsce – ASIMP Prabuty
VII miejsce – Olimpia Kisielice.

MVP turnieju zostały zawodniczki:
– Patrycja Nowak ASIMP Prabuty
– Monika Walentynowicz z Piaski Malbork.

Organizatorzy Memoriału pragną podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację Memoriału.
Do przyjaciół i darczyńców Turnieju należą: Urząd Miasta i Gminy w Prabutach, Prabuckie Centrum Kultury i Sportu, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Prabutach, Lotos Tref Gdańsk, Piekarnia Kordowscy, Firma państwa Leszczyńskich Handpol Tczew oraz Miejska Hala Sportowa w Prabutach.