Gdynia Game Festival

ggf_2015_logo
W ubiegły piątek (11 grudnia) grupa 12 informatyków z klasy I Ti i III Ti pod opieką panów Michała Skowrońskiego i Marcina Stalmirskiego wzięła udział w Gdynia Game Festival.

Na terenie ciekawej architektonicznie Gdynia Arena rozgrywano turnieje League Of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Star Craft: Legacy Of The Void, Hearthstone oraz Heroes Of The Storm. W przerwach między rozgrywkami odbywały się pokazowe walki wrestlingowe. Nasi uczniowie mieli również okazję zapoznania się ze starszymi grami i platformami komputerowymi. Największym powodzeniem cieszył się Mortal Kombat na komputerze Amiga.

Jednak najciekawsze wydarzenia miały miejsce na terenie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, gdzie zaprezentowano m.in. działanie drukarek 3D, sposoby skanowania trójwymiarowego, budowę i programowanie robotów, pokazy dronów, proces tworzenia gier komputerowych. Największe wrażenie zrobiła prezentacja rzeczywistości wirtualnej. Mieliśmy możliwość odbycia wirtualnego lotu balonem nad Wrocławiem, kierowania samochodem wyścigowym czy przeniesienia się w świat gry na Oculus Rift.

Każdy uczestnik wyposażony w smartfona i aplikację Huntly mógł wziąć udział w grze polegającej na łączeniu się z punktami ukrytymi na terenie całego festiwalu i rozwiązywaniu zagadek dotyczących gier lub wykonywaniu określonych zadań.

Pomimo niedociągnięć ze strony organizatora wydarzenia, większość uczestników stwierdziła, że warto było tam pojechać.