Zawody użyteczno–bojowe z okazji Święta Niepodległości w Kwidzynie

Drużyna naszych uczniów pod opieką Mirosława Papisa brała udział w Pierwszym Rajdzie zawodów użyteczno-bojowych z okazji Święta Niepodległości. Nasi chłopcy w tych zawodach wypadli bardzo dobrze i zajęli pierwsze miejsce na 14 drużyn startujących.

W rajdzie tym były do wykonania zadania z wiedzy historycznej i zadania bojowe, takie jak: opatrywanie rannych i wyniesienie z pola walki, rzut granatem, strzelanie do celu z broni pneumatycznej oraz na koniec trasy strzelanie z KBKS do tarczy na strzelnicy.

W czasie rajdu należało wykonywać jeszcze szereg innych zadań przewidzianych przez organizatorów, maskowanie, szukanie trasy i wiele innych.

Impreza była bardzo udana, a na zmęczonych zawodników czekała micha wojskowej grochówki jak i również przejażdżka wojskowymi wozami bojowymi.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie- Drypa Robert, Drypa Paweł, Wedelsted Sebastian, Fydrych Mateusz, Strzelczyk Marcin, Szczepański Daniel, Szczepański Karol, Król Maciej