Obchody Święta Niepodległości

W czwartek 12 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Ciekawy wykład na temat polskiej drogi do niepodległości oraz wyzwań jakie czekają młodych ludzi w wolnej i niepodległej Polsce oraz modelu współczesnego patriotyzmu przeprowadził p. Tomasz Brodacki.

Słowa do uczniów skierował również p. Andrzej Ochał, który z ramienia Rady Gminy zaszczycił społeczność szkolną swoją obecnością.

Należy nadmienić, że apel miał być okazją do wysłuchania wspomnień weterana II Wojny Światowej- p. Tadeusza Butlera. Niestety stan zdrowia uniemożliwił przybycie sędziwego Gościa na uroczystość. Ufając w możliwość spotkania przy innej okazji pragniemy przekazać serdeczne życzenia zdrowia.  Uczniowie mieli jednak okazję zapoznania się z dokumentami i materiałami historycznymi przekazanymi szkole przez p. Tadeusza.

Pani Agnieszka Lewandowska-Lech oraz p. Mirosław Papis opowiedzieli o ostatnich sukcesach uczniów ZSP w konkursach artystycznych i sportowych.