Otrzęsiny i ślubowanie klas pierwszych

W środę 28 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie klasy maturalnej 4 T m/i wraz z przedstawicielami klasy 3 T m/i przygotowali pierwszakom tradycyjne otrzęsiny.

Nie zabrakło takich konkurencji jak: quiz o szkole i wychowawcy, portret wychowawcy, układanie wiersza, kalambury, slalom, ubijanie piany na czas, łowienie niespodzianki z mąki i wiele innych.

Każdego z pierwszoklasistów, jak nakazuje tradycja szkoły, zakuto w dyby, następnie odpowiednio umalowano i nakarmiono przepyszną potrawą.

Następnie wszyscy zostali pasowani na uczniów ZSP przez Dyrektora Szkoły p. Sebastiana Więckowskiego.

W tym roku zwycięzcą okazała się klasa 1 T, która otrzymała dyplom uprawniający do jednego dnia wolnego od obowiązku odpowiedzi i pracy domowej. Najsympatyczniejszymi Kotami zostali- Marcin Strzelczyk i Daniel Pasternak.

Maturzystom bardzo spodobały się wiersze pochwalne ułożone przez obie pierwsze klasy, które z przyjemnością publikujemy:

Klasa 1 T

Wierszyk w stylu hip-hop.

Wbijam do Technikum widzę samych spoko mechaników.
Zbijam pionę, idę teraz do informatyków- może mnie nauczą jakichś nowych tricków.
Maturzyści wspaniali z mazakami nas ganiali.
Nie nosiłem krawata, teraz za to jest wypłata.
Maturzyści kochani zbijcie grabę z nami.


Klasa 1 ZSZ

Wierszyk liryczny.

Fajnych ludzi jest tu cała masa,
każdy miły i uczynny, gdy się coś zepsuje nie ma winnych.
Wychowawcą klasy jest pan Reks, który często głową i palcem kiwa.
Chociaż kłócimy się czasem, każdy się tutaj śmieje, zawsze coś fajnego się dzieje.

 

Maturzyści nie zapomnieli również o p. Ani Tengowskiej, która rozpoczęła pracę w naszej szkole w tym roku, polegający na sprawdzeniu umiejętności wokalnych. W nagrodę za doskonałe wykonanie utworu Lemon tree p. Ania wypiła kubeczek soku z cytryny.

Mamy nadzieję, że mimo obaw uroczystość pozostanie pierwszoklasistom na długo w pamięci. Od tej chwili jesteście już pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

GALERIA 1.

GALERIA 2. (foto Daria Zaremba)