Ognisko integracyjne klasy 1 T

Dnia 09 października uczniowie klasy 1 T wraz z wychowawcą klasy p. Michałem Skowrońskim oraz pedagogiem szkolnym p. Tomaszem Brodackim wybrali się na spotkanie integracyjne do Orkusza. Przy słonecznej aczkolwiek chłodnej aurze wszyscy zasiedli przy ciepłym ognisku i pachnącym skwierczącymi kiełbaskami grillu.

W oczekiwaniu na posiłek uczniowie wzięli udział w przygotowanym przez p. Tomka ćwiczeniu integrującym, w którym mieli okazję wyrazić pierwsze pozytywne opinie i spostrzeżenia o innych.

W miłej atmosferze zabawy i radości część uczniów rozegrała pasjonujący mecz siatkówki przy licznej, rozgrzewającej się herbatą, publiczności zasiadającej przy ognisku.

Spotkanie nie było tylko okazją do beztroskiego leniuchowania. Dyrektor szkoły przygotował klasie zadanie polegające na orientacji w terenie i umiejętności korzystania z kompasu. Przyznać trzeba uczciwie, że przysporzyło ono uczniom niemało problemów. Po kilkunastominutowym spacerze, przedzieraniu się przez krzaki i chaszcze, przechodzeniu przez płoty, błądzeniu po lesie, polanach i obozie, wszyscy szczęśliwie dotarli do miejsca wymarszu. Docenić należy starania i determinację wszystkich, co miejmy nadzieję przełoży się na same dobre oceny z geografii.

Po kilku wspólnych godzinach spędzonych w przyjaznym, niemal rodzinnym klimacie, wszyscy w poczuciu owocnie wykorzystanego czasu powrócili do domów.

Wychowawca klasy pragnie podziękować phm. Andrzejowi Delewskiemu- instruktorowi Hufca Kwidzyn z 3 Kwidzyńskiej Drużyny Harcerskiej „Bona Ventura” im. Powstańców Warszawskich za serdeczne przyjęcie na terenie Obozu.

Poniżej przedstawiamy obszerną fotorelację- zdjęcia autorstwa Patrycji, Natalii i Kasi.