Akcja Bezpieczne Wakacje 2015

Zbliżają się wakacje – czas wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Jednak to również czas, kiedy dzieci i młodzież jest szczególnie narażona na zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Jak co roku organizowana jest ogólnopolska akcja społeczna „Bezpieczne Wakacje 2015”.

Celem Akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

Akcja trwa od 11 maja 2015 do 30 września 2015. i adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

W tym roku nasza szkoła również przyłączyła się do Akcji.

Jakie są korzyści udziału w akcji?

  • realizacja celów statutowych i promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych!
  • opcjonalnie potwierdzony certyfikatem udział w ogólnopolskiej akcji
  • dostęp do dedykowanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów w oparciu o materiały m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępnionych dla akcji BezpieczneWakacje.pl
  • współpraca z innymi jednostkami publicznymi promującymi bezpieczeństwo, informacje o organizowanych przez nie wydarzeniach
  • zaangażowanie w ogólnopolską akcję społeczną
  • promocja jednostki i jej pozytywnego wizerunku
  • możliwość otrzymania gotowych materiałów promocyjnych akcji BezpieczneWakacje.pl – specjalnych ulotek z najistotniejszymi informacjami

Na stronie www.BezpieczneWakacje.pl znajdziecie wiele przydatnych informacji z zakresu bezpieczeństwa przygotowanych przez ekspertów.

 

bezpieczne_wakacje_468_60