„I Ty możesz uratować komuś życie”

W dniach 18-19 maja 2015 r. w godzinach od 9.00 do 16.00 w siedzibie banku BZ WBK w Prabutach (naprzeciwko katedry) trwać będzie akcja „I Ty możesz uratować komuś życie”.

Celem tej akcji organizowanej we współpracy z BZ WBK oraz Fundacji DKMS jest zebranie jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku dla osób chorujących na raka krwi. Udział w kampanii może wziąć każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi, może zostać Dawcą.
W celu określenia antygenów cech zgodności tkankowej wystarczy pobrać do przebadania wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Faktycznym Dawcą zostaniesz, gdy okaże się, że posiadasz takie same cechy zgodności tkankowej, jak Pacjent cierpiący na raka krwi. Wtedy niezbędne będą dodatkowe badania lekarskie.

Aby świadomie wziąć udział w akcji wystarczy zapoznać się z informacjami zawartymi poniżej.

Gorąco zachęcamy.

W razie pytań i wątpliwości proszę zgłaszać się do Pana Tomasz Brodackiego – koordynatora akcji w szkole.

 

Informacje dla potencjalnych dawców
Proces rejestracji

 

szpik_plakat_2015