Gala Dnia Europy- finalistka wojewódzka konkursu „Polska w Unii”

Dnia 12 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gali Dnia Europy- konferencji „Przyszłość Unii Europejskiej w kontekście Strategii 2020- znaczenie dla Polski”.

Uroczystość Dnia Europy związana z kolejną rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej była również swego rodzaju maratonem konkursowym podczas którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali o miano najlepszego w dziedzinie wiedzy o Unii Europejskiej.

W połowie kwietnia naszą szkołę w II etapie konkursu XII edycji konkursu „Polska w Unii”- reprezentowały uczennice technikum – Kaja Pilarska oraz Ola Wojtysiak. Ola została finalistką tego konkursu, a następnie po odbywającej się już w maju dogrywce uzyskała 8 miejsce wśród najlepszych uczniów województwa pomorskiego. GRATULUJEMY!

Warto podkreślić, iż oprócz zmagań konkursowych istotną rolę odgrywają też wykłady akademickie związane z konkursem, dzięki którym” młodzi Europejczycy” pogłębiają swoją wiedzę na temat UE. Mamy nadzieję, iż Ola, Kaja i Agata obecne na Gali Dnia Europy dalej będą pogłębiały swoją wiedzę związaną z problematyką europejską.