Wielkanocna Zbiórka Żywności

bank_zywnosci_akcjaW dniach 20 i 21 marca bieżącego roku młodzież naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyła w charytatywnej akcji zbiórki żywności, która tym razem odbywała się pod hasłem „Wielkanocna Zbiórka Żywności”. Akcja ta odbywająca się pod patronatem Banku Żywności w Tczewie z każdą edycją staje się coraz bardziej popularna. Także i tym razem dopisała nasza młodzież z klas technikalnych i zawodowych. Klasa czwarta „poświęciła” swój czas na naukę /jaką naukę:)?/, inni uczniowie swój czas wolny w weekend lub też będąc po praktykach zawodowych.

Do tegorocznej zbiórki żywności zaprosiliśmy uczniów Gimnazjum w Prabutach. Gimnazjaliści wykazali się dużym zaangażowaniem, a dla niektórych z nich był to „debiut” jako wolontariuszy. Na szczególne słowa uznania zasługują szczególnie Ci uczniowie, który w miejscowych sklepach z uśmiechem na twarzy stali praktycznie pół dnia- skąd oni mieli siły…?

W wyniku tej edycji zbiórki na terenie powiatu kwidzyńskiego zebrano ponad dwie tony żywności. Zwieńczeniem „Wielkanocnej Zbiórki Żywności” było przygotowywanie paczek, na które zostali zaproszeni uczniowie gimnazjum. Warto zaznaczyć, iż cała żywność jaka dotarła do szkoły została przeznaczona dla uczniów naszych obu szkół.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim aktywnym uczniom biorącym w tegorocznej okazji zbierania żywności /ponad 50 wolontariuszy z obu szkół/, którzy własnym przykładem pokazali, iż warto pomagać.

Dziękujemy również Pani Małgorzacie Koniecznej Dyrektor Gimnazjum za pomoc w przeprowadzeniu tego wspólnego przedsięwzięcia i Pani Joli Lewandowskiej, dzięki której młodzież gimnazjalna tak licznie brała udział w naszej akcji.

Obserwując młodzież naszej szkoły i gimnazjum w działaniu piszący te słowa nauczył się dwóch rzeczy:
po pierwsze stanie pół dnia w sklepie może mieć sens, czego nie widać podczas zwyczajnych zakupów:),
po drugie… długo nie pójdę na zakupy:).

T.B

Więcej informacji na temat Akcji  przeczytasz TUTAJ–>>