Noc z Matematyką

plakatW nocy z 13 na 14 marca 2015r. w ramach Pomorskiej Nocy Matematyki i Dnia Liczby Pi odbyła się w Naszej szkole Noc z Matematyką. Uczniowie klasy 2 T i 4 T od godziny 20:00 do 6:00 rozwiązywali rebusy i zagadki matematyczne oraz brali udział w konkursach. Uczestnicy, podzieleni na trzyosobowe zespoły, układali między innymi wiersze dotyczący liczby Pi oraz tworzyli rebusy z wykorzystaniem tej liczby.

Oglądaliśmy również krótkie filmy związane z matematyką np. zmagania obcokrajowców z wierszem Wisławy Szymborskiej Liczba Pi. O godzinie 3:14 grupa młodzieży odśpiewała Sto lat na cześć liczby, której święto przypada 14 marca. Osoby mniej wytrwałe mogły zregenerować siły odpoczywając na szkolnych materacach, z czego większość skwapliwie skorzystała w okolicach 4 rano. Ci najbardziej zawzięci do samego końca rozwiązywali zagadki logiczne.

Na koniec grupa, która we wszystkich konkursach zdobyła największą liczbę punktów, otrzymała słodkie upominki. Zwycięzcami zostali Ola, Daria i Daniel.

Pomysłodawczynią i główną organizatorką przedsięwzięcia była pani Aneta a pomagał jej w tym pan Marcin.