III Memoriał Siatkarski im. Leopolda Stępnia

Dnia 21 lutego 2015 r. w Miejskiej Hali Sportowej w Prabutach odbył się III Siatkarski Memoriał im. Leopolda Stępnia, którego organizatorami byli: Prabuckie Centrum Kultury i Sportu, Miejska Hala Sportowa oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

Na turniej zaproszono 8 zespołów, z czego na zawody przybyło 7 drużyn: Absolwenci Ząbrowo, ZSP ASIMP Prabuty, Skra Sadlinki, Olimpia Kisielice, TIMEX Tczew, BASTEN, Tęcza Kamieniec.
Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty p. Marek Szulc. Na trybunach zasiadła spora grupa widzów, wraz z przyjaciółmi i rodziną ś.p. Leopolda Stępnia.

Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, w drużynach grali zawodnicy, którzy występują obecnie w II i III ligach piłki siatkowej. Na tym tle nasz zespół zaprezentował się bardzo obiecująco. W swojej grupie zajął II miejsce, rozgrywając pasjonujące mecze. W półfinale spotkał się ze zwycięzcą całego turnieju TIMEX Tczew, ustępując nieznacznie w pierwszym i drugim secie. W walce o miejsce III nasza drużyna spotkała się z Absolwentami Ząbrowo i po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu nasi chłopcy wygrali w stosunku 2-1. Naszym chłopcom należą się wielkie gratulacje za zajęcie trzeciego miejsca w turnieju.

Turniej przebiegał w miłej, przyjacielskiej, wręcz rodzinnej atmosferze. Niejednokrotnie uczestnicy, zawodnicy i rodzina ś.p. Leopolda Stępnia chwaliła organizację i poziom turnieju.

Organizatorzy wraz z Rodziną p. Leopolda Stępnia zapraszają na kolejną edycję Memoriału za rok.

Końcowa tabela turnieju:
I m TIMEX Tczew
II m BASTEN
III m ASIMP ZSP Prabuty
IV m Absolwenci Ząbrowo
V m Olimpia Kisielice
VI m Tęcza Kamieniec
VII m Skra Sadlinki

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, a zawodnicy drobne upominki rzeczowe.
Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta i Gminy Prabuty, PCKiS, Miejska Hala Sportowa Prabuty, ZSP Prabuty, PHU Handpol s.c. R. M. Leszczyńcy Tczew oraz Piekarnia Kordowscy.