Góra Grosza 2014

Po raz kolejny rusza Akcja Towarzystwa NASZ DOM na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka pod nazwą GÓRA GROSZA. Akcja przeprowadzana jest we wszystkich szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak co roku do zbiórki pieniędzy przyłącza się także nasza szkoła. Wydłużymy jednak czas gromadzenia pieniędzy. Każda klasa już od 24 listopada aż do 19 grudnia będzie zbierała pieniądze, głównie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych, na rzecz dzieci z domów dziecka.

Skarbnicy i gospodarze klas otrzymają od wychowawców regulamin Akcji oraz skarbonki, do których zbierane będą pieniądze. Z końcem grudnia przekażą je Samorządowi Uczniowskiemu.

Klasy, które zbiorą największą ilość monet oraz najwyższą kwotę zwyciężą w szkolnej rywalizacji i otrzymają wyróżnienie.

Prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli o przyłączenie się do szkolnej zbiórki na ten dobroczynny cel.

Przypominamy, iż w roku ubiegłym zebrano w naszej szkole łącznie 6.804 monety na kwotę 201,60 zł. Zebrana Góra monet ważyła dokładnie 14 kg.

Strona internetowa Towarzystwa Nasz Dom: www.towarzystwonaszdom.pl

Więcej na temat Akcji w szkole TUTAJ–>

gg_2014_plakat