Wizyta w Jednostce Lotniczej 1128

W dniu 16 września 2014 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Jednostki Lotniczej 1128 w Królewie Malborskim k. Malborka. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z działaniem silników odrzutowych, wykorzystaniem siły nośnej, siły ciągu, możliwościami samolotów bojowych z rodziny MIG oraz F-16.

Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję przebywania w kabinie pilota myśliwca, oraz zapoznania się z funkcjami przyrządów kontrolno-pomiarowych kokpitu. Uczestnicy wycieczki prowadzili rozmowy z pilotami oraz mechanikami obsługującymi samoloty. Podczas wizyty zwiedzający mieli przyjemność obserwacji startu samolotów F-16 należących do holenderskich sił powietrznych stacjonujących w Polsce w ramach Paktu NATO.

Dowódca sił holenderskich wręczył wszystkim drobne upominki pamiątkowe. Oprócz charakteru dydaktycznego wycieczka spełniała również charakter integracyjny.

Organizator wycieczki serdecznie dziękuje panu majorowi Dariuszowi Mazurkiewiczowi za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.