25 rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów

logo25_lat_wolnosci_kolorDnia 4 czerwca 2014 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSP- Zuzanna Piórkowska, Oktawia Skazalska, Aleksandra Kuriata, Agata Papis i Kaja Pilarska, wraz z opiekunem SU p. Michałem Skowrońskim wzięli udział w obchodach 25 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku.

Uroczystość została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej w ramach projektu realizowanego w szkole pod hasłem „Teraz nie wolno nam milczeć” (Radio Solidarność), który był odpowiedzią na program Solidarna Szkoła w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu p. Macieja Śmieszniaka o Trudnej drodze Polaków ku wolności, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz wziąć udział w rocznicowym happeningu.

Przygotowano również wystawę wystawę p.t. „Trudna droga Polaków do wolności 1945-1989”, którą można oglądać w PCKiS.

Więcej informacji na temat projektu można przeczytać TUTAJ–>>