„Historia całkiem zwyczajna” a jednak niezwykła

i_teatr_akcja16.04.2014 r. młodzież technikum po raz trzeci wzięła udział w inicjatywie Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, oglądając spektakl autorstwa Mariji Łado „Historia całkiem zwyczajna” w reżyserii Petra Nosálka, z muzyką Pavla Helebranda i ze scenografią Pavla Hubički.

Przedstawienie będące urokliwą i metaforycznie przedstawioną historią pewnej współczesnej rodziny, postawionej przed trudnym wyborem powstało w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Córka gospodarzy – Dasza – zaszła w ciążę z chłopakiem z sąsiedztwa – Alkiem. Jej rodzice nie potrafili zaakceptować wyboru dwojga młodych.

Akcja sztuki rozgrywała się w wiejskiej scenerii, a domowe zwierzęta: Pies, Kogut, Krowa, Kobyła i Świnia, wspólnie z widzami stały się świadkami typowo ludzkiego dylematu. To właśnie zwierzęta, uosabiające ludzkie cechy, nie mogły zrozumieć postępowania ludzi. Spektakl, mający charakter uniwersalnej opowieści o naturze człowieka, traktował o podstawowych wartościach, codziennych wyborach, przed jakimi życie stawia każdego z nas.

Więcej na temat projektu TUTAJ->>