WOLONTARIUSZE są wśród nas

Idea wolontariatu w naszej szkole rozkwita jak kwiaty na wiosnę. Powoli, niespiesznie, ale przybiera coraz to nowe barwy.

Uczniowie klas 1T,2T i 3T we współpracy z kwidzyńską Fundacją „Nadzieja” włączyli się do organizowanej rokrocznie przez Bank Żywności w Tczewie zbiórki żywności.

W dniach 4–6 kwietnia w wielu sklepach można było spotkać wolontariuszy Banków i tam przekazać artykuły żywnościowe, które następnie trafią do podopiecznych organizacji charytatywnych. Banki Żywności wspierają swoją pomocą rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, osoby samotnie wychowujące dzieci, chorych oraz bezrobotnych, którzy żyją w skrajnym ubóstwie.

Ola Kuriata, Sandra Prusek i Patryk Nowicki oraz Ania Mierzwicka i Karolina Kaniecka, Kaja Pilarska, Ala Koniszewska, Bartosz Klejnowski i Dawid Dziewirski zbierali artykuły żywnościowe w prabuckich marketach: POLO i Biedronce. Uczniom i wszystkim osobom, które wsparły ten szlachetny cel dziękujemy za pomoc i dedykujemy myśl Alberta Einsteina- „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”.