Wycieczka na Motor Show 2014

kapita_ludzki_akcjaW dniach 28-29 marca 2014 r. 20-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Andrzeja Bożka, p. Mirosława Papisa i p. Bernarda Reksa wzięła udział w wycieczce dydaktycznej na Targi Motoryzacyjne MOTOR SHOW oraz Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Wycieczkę zorganizowano w ramach projektu „Pomorskie-dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

motor_show

Na tegoroczną edycję Motor Show do Poznania przyjechało 200 wystawców, którzy silnie zaangażowali się w przygotowanie stoisk oraz toczących się na nich atrakcji. Wśród prezentowanych producentów znalazły się takie firmy jak: Mazda, Suzuki, Mitsubishi, Peugeot, Hyundai, Lexus, Citroen, Fiat, Abarth, Lancia, Ford, Audi, Bentley, Lamborghini, Seat, Skoda.

Uczestnicy wycieczki mogli ponadto obejrzeć prezentacje premierowych aut znanych koncernów- Porsche Macan, Mercedes Klasy S Coupe, Golf Sportsvan, Infiniti Q50, Jeep Cheronee, Nissan Note, Rolls-Royce Wraith. Emocje wzbudziły również jedyna w Polsce Alfa Romeo 4C, Volkswagen XL1, Maserati Ghibli czy hybryda Kia Provo.

Łącznie zagospodarowano 10 pawilonów oraz teren zewnętrzny, czyli około 50 000 mkw. powierzchni wystawienniczej, co sprawia, że poznańska wystawa zarówno w skali kraju, jak i Europy Środkowo-Wschodniej nie ma sobie równych.
W tym roku Targi MOTOR SHOW odwiedziło ponad 96 tysięcy miłośników motoryzacji, wśród nich także grupa uczniów i na nauczycieli naszej szkoły, którym w pamięci na długo pozostaną atrakcje przygotowane przez organizatorów tegorocznej wystawy.

Przy okazji Targów nasi uczniowie wzięli również udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. W pionie Technika poj. sam. naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Szałaj, Dominik Wilk i Patryk Nowicki, natomiast w pionie ZSZ: Michał Szmiszke, Arkadiusz Pytlarczyk i Adrian Dworacki.

Po turniejowych zmaganiach i uczestnictwie w Targach, wycieczka udała się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie najważniejszych zabytków Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem pięknej poznańskiej starówki. Z pewnością tegoroczna dwudniowa wycieczka na Targi pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wycieczki: