Targi Edukacyjne 2014

Pierwszego dnia tegorocznej wiosny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie odbyły się Targi Edukacyjne adresowane do uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy staną w tym roku przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także do ich rodziców, nauczycieli oraz lokalnych pracodawców.
W targach swoją różnorodną i bogatą ofertę edukacyjną zaprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Kwidzyńskiego prowadzące kształcenie zawodowe oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kwidzynie. Targi otworzyła z ramienia Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Zdrowia Publicznego- p. Danuta Woronowicz.

Wszyscy gimnazjaliści i ich rodzice otrzymali Informator dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kwidzyński, mieli okazję zapoznać się ofertą szkół, wziąć udział w pokazach, prezentacjach i konkursach przygotowanych przez uczniów szkół średnich.

W Targach wzięła udział także i nasza szkoła, której stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Uczniowie klasy 3 T/m- Michał Słowiński, Piotr Anders i Paweł Piotrowski prezentowali stanowisko technika oraz mechanika pojazdów samochodowych, a uczniowie klasy 4 T/i- Monika Jurek, Edyta Baranowska oraz Grzegorz Michalski prezentowali nowy zawód na nadchodzący rok szkolny- technik handlowiec. Opiekunami byli p. Jan Dubień, p. Mirosław Papis, p. Marcin Stalmirski oraz p. Michał Skowroński a nad całością czuwali  Dyrektor Szkoły p. Sebastian Więckowski oraz Kierownik Szkolenia Praktycznego- p. Andrzej Bożek.

Targi organizowane są przez Powiat Kwidzyński w ramach projektu „Pomorskie-dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”, realizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poniżej fotorelacja z Targów.

Przedstawiamy również relację wideo z Targów przygotowaną przez Lokalną telewizję Kwidzyn.

Więcej  tutaj–>>