Olimpiada Medialna 2014

olimpiada_medialna_2014Dnia 21 lutego 2014 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klasy 1 T/i oraz 4 T/i wzięło udział w trzeciej edycji Olimpiady Medialnej- ogólnopolskiego konkursu wiedzy i umiejętności związanych z nowoczesnymi mediami, komunikowaniem, prawem autorskim i filmem.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji są nowe biblioteki wiedzy – repozytoria cyfrowe i audiowizualne. Zawody pierwszego stopnia mają charakter testu rozwiązywanego online na platformie organizatora. Za wszystkich uczestników Olimpiady trzymamy kciuki, życząc awansu do kolejnego etapu.


Olimpiada Medialna inicjowana jest z potrzeby kształcenia świadomych obywateli społeczeństwa informacyjnego i skierowania energii środowiska edukacyjnego na polepszenie jakości komunikacji społecznej w Polsce. To nie tylko konkurs wiedzy, ale przede wszystkim ogólnopolska akcja edukacyjna.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.olimpiada-medialna.edu.pl