2013- Rok Juliana Tuwima

Uchwałą z 7 grudnia 2012 rok 2013 w Polsce ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima. 27 grudnia 2013 r. obchodziliśmy 60 rocznicę śmierci wybitnego poety, pisarza, autora skeczy kabaretowych, librett operetkowych i tekstów teatralnych.

Większości z nas Tuwim jawi się jako autor wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci. „Lokomotywa”, „Pan Hilary”, „Ptasie radio” czy „Słoń Trąbalski”, to wiersze, które najbardziej kojarzą się z twórcą.

Twórczość Tuwima zaprezentowała nam dzisiaj w programie artystycznym grupa uczniów klasy 2 Z m/w pod kierunkiem p. Ireny Stefanowskiej i wsparciu p. Michała Skowrońskiego: Krzysztofa Cieciera, Marcin Filipkowski, Bartosz Kowalczuk, Krzysztof Maliszewski, Monika Malicka, Patryk Marzec, Agata Sowa, Małgorzata Szepelakowska, Leszek Żmijewski.
Oprawę dźwiękową zapewnił Łukasz Jarmosz (3 T/i).

Uczniowie zaprezentowali teksty poetyckie i kabaretowe Tuwima, przybliżyli widzom biografię twórcy oraz przedstawili muzyczną twórczość, Czesława Niemena, Ewy Demarczyk i Marka Grechuty, zainspirowaną tekstami poety.

Gratulacje i podziękowanie za przygotowanie programu złożył uczniom dyrektor szkoły p. Sebastian Więckowski, jednocześnie życząc całej społeczności szkolnej udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących ferii zimowych.