Obchody DEN, ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych.

Dnia 18 października 2013 r. w gościnnej sali widowiskowej Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły szczere słowa wdzięczności za codzienny trud pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Przy tej okazji odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie klasy maturalnej 4 T m/i wraz z przedstawicielami klasy 3 T m/i przygotowali pierwszakom tradycyjne otrzęsiny. Zabawa miała formę quizu wiedzy o szkole i jej pracownikach. Każdy z pierwszoklasistów został pasowany na ucznia ZSP przez Dyrektora Szkoły p. Sebastiana Więckowskiego.

Maturzyści przygotowali także „chrzest” ks. Łukaszowi Jaworskiemu, który rozpoczął pracę w naszej szkole w tym roku, polegający na sprawdzeniu umiejętności siatkarskich. W nagrodę za doskonale wykonane ćwiczenie ksiądz Łukasz wypił kubeczek soku z cytryny.

Mamy nadzieję, że mimo obaw uroczystość pozostanie pierwszoklasistom na długo w pamięci. Od tej chwili jesteście już pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

Przedstawiamy fotorelację z uroczystości.