Stop zwolnieniom z wf-u

stop_zwolnieniom_z_wf
Minister sportu Joanna Mucha, zainaugurowała akcję promowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży uczących się.

  • Dane dotyczące najmłodszych z naszego kręgu cywilizacyjnego nie są dobre. To dzieci, które znieruchomiały, przestały się ruszać. Oznacza to, że osiągają słabsze wyniki sportowe, są mniej sprawne i znacznie częściej otyłe. 60 minut to minimalna dawka wysiłku dla dziecka. W naszym kraju mało które wypełnia to założenie. Naprawdę mamy wiele do zrobienia. Badania pokazują, że w szkołach podstawowych blisko 20 procent uczniów nie bierze w nich udziału, w gimnazjach – ponad 20 procent, a w szkołach ponadgimnazjalnych – ponad 30 procent. Nazywam to plaga zwolnień – oceniła minister Mucha. Jak dodała, liczy w tym względzie na pomoc ze strony rodziców, nauczycieli oraz wpływ znanych polskich sportowców.

Nasza szkoła przyłącza się do propagowania tej prozdrowotnej Akcji.

Prezentacja Ministerstwa Sportu: „Stop zwolnieniom z wf-u”
Prezentacja Ministerstwa Sportu „Sport-nawyk na całe życie. Ruch to prawo naszych dzieci”
Więcej informacji na stronie: www.msport.gov.pl
Profil na facebooku: www.facebook.com/stopzwolnieniom