Dzień dawcy szpiku kostnego w Kwidzynie

W imieniu organizatorów akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych pomocą chorym na białaczkę do Przedszkola Ekologicznego w Kwidzynie, ul. Mickiewicza 19 A, 13 kwietnia 2013 r. od 10:00 do 16:00.

Akcja wspierana jest przez Fundację DKNS „Wspólnie przeciw białaczce” i Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne w Kwidzynie a także rodziców zmarłej w sierpniu ubiegłego roku na białaczkę 5-letniej Amelki, która uczęszczała do Przedszkola Ekologicznego w Kwidzynie. Ta akcja jest ku jej pamięci i przeciw chorobie. Liczymy na odzew mieszkańców powiatu. Wystarczy przyłączyć się do walki z białaczką, odwiedzić Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne w Kwidzynie, 13.04.2013 r. w godzinach od 10:00 do 16:00, żeby dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Potencjalnym dawcą szpiku kostnego może zostać zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. W trakcie rejestracji kandydata na dawcę szpiku pobierana jest krew w ilości około 4 ml.