Po raz czwarty – ODKRYWAMY TALENTY NA POMORZU

W IV edycji konkursu zorganizowanego przez Regionalne Stowarzyszenie Naukowo-Edukacyjne, Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną i Starostwo Powiatowe w Malborku, którego celem jest wyłanianie utalentowanej i kreatywnej młodzieży wzięły udział dwie uczennice z klasy II Ti – Karolina Kowalczyk i Zuzanna Piórkowska.

W półfinale, który odbył się 18.03 w Nowym Dworze dziewczyny prezentowały swoje umiejętności w zakresie aktorstwa, fotografii, filmu i malarstwa. Można było podziwiać również talent pięknego śpiewu, grę na instrumentach, taniec i pokazy gimnastyki artystycznej.

Ponadto organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciekawą niespodziankę – krótki występ p. Jacka Dymka, który wzbudził wiele emocji, również u samych prowadzących imprezę.

Jury, w składzie którego zasiadał m. in. Leszek Blanik- mistrz olimpijski, przyznało trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz trzy wyróżnienia. Karolina Kowalczyk otrzymała wyróżnienie w kategorii – fotografia. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Uczestniczkom dedykujemy myśl wielkiego twórcy Stanisława Wyspiańskiego: „Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez własne czyny”.