Prezentacja Kverneland i Krukowiak

Uczniowie klas II TM III TM IV TM w dniu 18 stycznia 2013 r. wzięli udział w prezentacji firm Kverneland z Torunia przygotowanej przez Pana Jana Dubień, która odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym  Agroturystyka Anders w Kołodziejach koło Prabut. W prezentacji firmy Kverneland Menager firmy P. Juliusz Jurkiewicz bardzo bogato przedstawił historię firmy, wskazał na procesy obróbki materiałów stosowanych do produkcji maszyn i urządzeń firmowych, które nadają maszynom odpowiednią wytrzymałość niezbędną do ich pracy. Bardzo bogato przedstawił aspekt zastosowania elektroniki w sterowaniu maszyn i urządzeń. Pokaz urozmaicony był firmowymi filmami.

W prezentacji wzięła udział również firma Krukowiak z Brześcia Kujawskiego. Menagerowie tejże firmy P. Tomasz Żywiczka, Marcin Ochmański bardzo bogato przestawili aspekt zastosowania elektroniki w maszynach produkowanych przez firmę Krukowiak. Przestawili działanie kilka rodzajów elektronicznych urządzeń sterujących stosowanych przede wszystkim w opryskiwaczach.

Podczas obydwu prezentacji uczniowie zadawali pytania, prowadzili dyskusję z prowadzącymi, mieli możliwość sterowania urządzeniami przywiezionymi na pokaz przez menagerów.

Po prezentacji przy kominku odbyło się spotkanie integracyjne w/w klas. Organizator prezentacji serdecznie dziękuje, P. Stanisławowi Anders za udostępnienie pomieszczeń gospodarstwa, a także menagerom firm Kverneland i Krukowiak za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu prezentacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: