Program „Technika XXI wieku”

W ramach cyklicznego programu „Technika XXI w.” na zaproszenia p. Jana Dubienia w dniu 11 grudnia 2012 r. naszą szkołę odwiedził przedstawiciel handlowy firmy „Daniel- wyposażenie warsztatów” zajmującej się dystrybucją narzędzi oraz elektronarzędzi najnowszej generacji. Podczas rozmowy uczniowie mieli możliwość poznania najnowszych trendów rozwoju technik pomiarowych oraz stosowania narzędzi w naprawie samochodów.

Natomiast w dniu 14 grudnia uczniowie klasy IV T m wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Iławskich Zakładów Remontów Silników. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesem technologii napraw głównych silników, a w szczególności poznania zasad przyjmowania silników do naprawy, demontaż silników na podzespoły i części, weryfikację części i podzespołów różnymi metodami (naprawianie wałów rozrządu, szlifowanie wałów korbowych, szlifowanie tuneli cylindrowych, głowic i gniazd zaworowych, sprawdzanie szczelności głowic).

Uczniowie uczestniczyli w wielu pokazach na stanowiskach naprawczych. Obserwowali docieranie silników z wykorzystaniem hamulca elektrycznego i wodnego, przeprowadzali analizę wyników. Wzięli udział w prezentacji dokumentacji technicznej, według której naprawiane są silniki. Ponadto uczniowie otrzymali od firmy czasopisma „Truck” oraz „Giełda samochodowa”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.