Radość Tworzenia- 9 XII 2012 r.

Radość tworzenia, czyli zabawa w teatr– tak brzmiało hasło zorganizowanego po raz trzeci spotkania, którego celem była zbiórka słodyczy dla najuboższych mieszkańców miasta i gminy Prabuty oraz prezentacja dokonań grup artystycznych działających w Przedszkolu Niepublicznym MIŚ USZATEK oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

Pierwsze przedstawienie „Kłopoty małej czarownicy” w wykonaniu najmłodszych adeptów sztuki teatralnej, czyli przedszkolaków – Przyjaciół Misia Uszatka wprowadziło zebranych w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu w uroczy, pełen czarów i niezwykłych przygód nastrój.

Uczniowie naszej szkoły, działający w kole teatralnym NO WŁAŚNIE zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Kiedy zadzwoni telefon”.
Kolejna opowieść, która zawierała prawdziwe przesłanie świąt Bożego Narodzenia nosiła tytuł „Nie przyjeżdżaj do nas Mikołaju”. Przedstawienie, w którym brali udział pracownicy Przedszkola oraz dzieci zwracało uwagę na problem ludzi ubogich, marzących o tym, aby w świątecznym darze otrzymać zdrowie i ciepło rodzinnego domu. Marzenie dzieci występujących w spektaklu było takie, aby Mikołaj w tym roku nie przynosił im prezentów a zatroszczył się o ludzi najbardziej potrzebujących, bo przecież pomaganie innym jest ogromną wartością i daje największą radość.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują wszystkim ludziom wielkiego serca za zrozumienie i okazaną życzliwość, których dowody w postaci góry słodyczy były naprawdę imponujące.

Wszystkie zebrane w niedzielę słodycze trafią do najuboższych dzieci z terenu miasta i gminy.