Powiatowy Konkurs Matematyczny

Dnia 28 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Technicznych skierowany do uczniów klas drugich i trzecich technikum. W konkursie wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn z Kwidzyna, Prabut oraz Sztumu. Uczniowie w czasie 90 minut mieli do rozwiązania 10 zadań z zakresu II i III klasy technikum z poziomu podstawowego i rozszerzonego. Przedstawiciele naszej szkoły: Łukasz Bakaj, Grzegorz Michalski oraz Patryk Szurgot zajęli indywidualnie miejsca od IV do X a drużynowo miejsce III. Ponadto specjalne wyróżnienie otrzymał Grzegorz Michalski, który jako jedyny w stawce 18-stu uczniów poprawnie rozwiązał zadanie dotyczące średniej prędkości. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy równie dobrego wyniku w przyszłym roku.