Konkurs wiedzy o zakonie krzyżackim

16 listopada 2012 roku w Muzeum Zamkowym odbył się finał konkursu wiedzy o zakonie krzyżackim. Do Malborka przyjechali zwycięzcy etapu gminnego, który odbył się w 16 gminach należących do Stowarzyszenia Gmin Polskie Zamki Gotyckie. Inicjatywa konkursu została zrealizowana właśnie dzięki współpracy Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Stowarzyszenia. Wśród nich znalazł się reprezentant naszej szkoły Patryk Koniszewski z klasy 3 T/i. Wprawdzie konkursu wygrać się nie udało, lecz bycie wśród 14 najlepszych w tej dziedzinie z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego powinno być powodem uznania dla Patryka.
Dodatkową atrakcją dla naszego zawodnika była możliwość wzięcia udziału w warsztatach pisania gęsim piórem. Nasz reprezentant generalnie pisać nie lubi, więc mógł tylko w myślach powiedzieć „niech to gęś kopnie”. Trudy pisania „osłodziło” Patrykowi zwiedzanie zamku.
Fotorelacja z całego dnia wyprawy poniżej.