Obchody Dnia Niepodległości

Dnia 13 listopada 2012 r. w sali widowiskowej PCKiS w Prabutach odbyły się szkolne obchody Dnia Niepodległości.
Grupa uczniów pod kierunkiem p. Ireny Stefanowskiej przygotowała Uroczystą Akademię poświęconą 94 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod tytułem „Wstań Polsko Moja”.
Uczniowie przedstawili rys historyczny polskiej drogi do wolności, poezję patriotyczną oraz niepodległościowe pieśni żołnierskie.

Na scenie zaprezentowali się:
klasa 1 Z- Marcin Filipkowski, Monika Malicka, Krzysztof Maliszewski, Patryk Marzec, Agata Sowa, Małgorzata Szepelakowska, Robert Waszewicz, Leszek Żmijewski; klasa 2 T/i- Karolina Kowalczyk, Zuzanna Piórkowska, Konrad Rogoziński; klasa 3 T/i- Paulina Chrostek, Edyta Baranowska, Jarosław Racieniewski, Martyna Piórkowska, Grzegorz Michalski; klasa 4 T/i- Przemysław Grodnicki.

Po części artystycznej odbył się mecz siatkówki pomiędzy uczniami i kadrą nauczycielską, który po wyrównanym i zaciętym boju zakończył się zwycięstwem uczniów 3-2. (25-16, 18-25, 25-15, 22-25, 15-9). Dziękujemy sędziemu zawodów- absolwentowi naszej szkoły Marcinowi Nowakowi, oraz dziewczętom z klasy 4 T/i- Paulinie Szmelter, Monice Ronkowskiej i Weronice Wiertel- sędzinom stolikowym.

Przedstawiamy fotorelację z obchodów: