Akcja Góra Grosza 2012

Już po raz XIII rusza Akcja Towarzystwa NASZ DOM na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka pod nazwą GÓRA GROSZA.  Akcja przeprowadzana jest we wszystkich szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak co roku do zbiórki pieniędzy przyłącza się także nasza szkoła. Wydłużymy jednak czas gromadzenia pieniędzy. Każda klasa już od 08 listopada aż do 21 grudnia będzie zbierała pieniądze, głównie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych, na rzecz dzieci z domów dziecka.

Skarbnicy i gospodarze klas otrzymają od wychowawców skarbonki, do których zbierane będą pieniądze. Z końcem grudnia przekażą je Samorządowi Uczniowskiemu.

Klasy, które zbiorą największą ilość monet oraz najwyższą kwotę zwyciężą w szkolnej rywalizacji i otrzymają wyróżnienie.

Prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli o  przyłączenie się do szkolnej zbiórki na ten wyjątkowy cel.

 

Strona internetowa Towarzystwa Nasz Dom: www.towarzystwonaszdom.pl