ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

15 października w Centrum Kultury i Sportu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowana przez grupę teatralną NO WŁAŚNIE pod kierunkiem P. Agnieszki Lewandowskiej – Lech we współpracy z opiekunem SU P. Michałem Skowrońskim.
W pierwszej części uroczystości dyrektor szkoły P. Sebastian Więckowski wskazał istotę zawodu nauczyciela i życzył gronu pedagogicznemu wiele satysfakcji z pracy z młodzieżą. Prowadzący: Zuzia Piórkowska (II Ti) oraz Grzegorz Michalski (III Ti) przybliżyli zebranym historię powstania Komisji Edukacji Narodowej a wzbogaciły ją recytacje Edyty Baranowskiej (III Ti).
Część artystyczna składała się z recytacji i wokalnych wystąpień Pauliny Chrostek (III Ti) oraz występu Martyny Piórkowskiej (III Ti) i Jarka Racieniewskiego (III Ti) w scence kabaretowej „Chory Belfer”.
Największe zainteresowanie wzbudziło ogłoszenie wyników szkolnego plebiscytu SUPERBELFER. Największe uznanie młodzieży zdobył P. Jan Dubień – laureat w trzech kategoriach: nauczyciel organizator, „kumpel” i nauczyciel najsympatyczniejszy. Najbardziej wymagającą belferką okazała się P. Aneta Próchnicka – Sitarz, która zwyciężyła również w kategorii nauczyciela eksperymentatora. P. dyrektor został uznany za najbardziej eleganckiego nauczyciela, P. Michał Skowroński za najprzystojniejszego a za najbardziej wysportowanego – P. Bernard Reks. P. Marcin Stalmirski wygrał w kategorii nauczyciela zawsze uśmiechniętego.
O tym, za co uczniowie cenią i lubią nauczycieli opowiedzieli Karolina Kowalczyk (II Ti) oraz Konrad Rogoziński (II Ti), który życzył „wszystkim belfrom dookoła, by się nie rozpadła szkoła (…), wzrostu płacy co dwa dni i co tylko im się śni”.