Militarna wycieczka

Młodzież naszej szkoły w ramach cyklicznego programu „Technika XXI wieku” w dniu 26.06.2012 r. odbyła wycieczkę dydaktyczną zorganizowaną przez pana Janka Dubień do 3 Flotylli Okrętów – Baza Morska w Gdyni. Podczas wycieczki młodzież zwiedziła okręty wojenne ORP Gen. T. Kościuszko, ORP Kaszub, ORP Gen. K. Pułaski oraz okręt podwodny ORP Orzeł. Uczniowie zapoznali się z warunkami służby marynarzy oraz dowódców panujących na okrętach. Mieli możliwość prowadzenia rozmów z marynarzami oraz członkami załogi oprowadzającymi wycieczkę między innymi na temat utrzymywania kursu przez okręty, warunkach dostarczania amunicji do dział, zasadą działania automatycznych dział szybkostrzelnych. Uczniowie zapoznali się też z warunkami socjalnymi na okrętach, sposobach przekazywania napędu śrub okrętowych, z zasadami wprowadzania okrętów do portów, uzupełnili też wiedzę na temat wyporności oraz zasadami lądowania śmigłowców na lądowisku okrętowym.

W tym samym dniu uczniowie odbyli też wycieczkę dydaktyczną do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z śmigłowcami będącymi na wyposażeniu brygady, prowadzili rozmowy z pilotami oraz personelem naziemnym. Mieli możliwość bardzo dokładnego obejrzenia śmigłowców, uczestniczyli w pokazie startu i lądowania śmigłowca.

Organizator wycieczki pan Janek Dubień serdecznie dziękuje wszystkim osobom z 3 Flotylli Okrętów – Baza Morska w Gdyni oraz Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni którzy przyczynili się do zorganizowania wycieczek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: