Wycieczka na Motor Show 2012 do Poznania

Uczniowie naszej szkoły w dniu 13.04.2012 r. wzięli udział w wycieczce dydaktycznej zorganizowanej przez nauczyciela Jana Dubień w ramach programu „Technika XXI wieku” na Międzynarodowe Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, która odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas tej wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami w dziedzinie kontrolowania oraz usuwania deformacji nadwozi oraz ich elementów, z najnowszymi urządzeniami do kontroli oraz regulacji geometrii zawieszeń samochodów zarówno osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Mieli też możliwość zapoznania się i wzięcia udziału w prezentacjach najnowocześniejszych urządzeń oraz narzędzi niezbędnych w nowoczesnych zakładach naprawczych zarówno w dziedzinie napraw elementów podwozi, nadwozi oraz silników. Swoją wiedzę mogli również powiększyć w bezpośrednich rozmowach z przedstawicielami firm produkujących i zajmujących się dystrybucją urządzeń, narzędzi oraz elektronarzędzi. Uczniowie mieli też możliwość poznania ciekawych ludzi pracujących w przemyśle samochodowym.
Podczas tej wycieczki dwie trzyosobowe drużyny naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela Jana Dubień wzięły udział w Turnieju Wiedzy Samochodowej. Do półfinału turnieju w pionie technikum przystąpili: Zaremba Łukasz, Wysocki Jakub, Kot Jakub, a w pionie zasadniczej szkoły zawodowej: Zieliński Patryk, Sepioło Sylwester, Fiałkowski Piotr. Spośród obydwu drużyn ogromny sukces odniósł Patryk Zieliński. Zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego. W finale Zieliński Patryk uzyskał trzecie miejsce w Polsce. Został nagrodzony programem AMX 580 przeznaczonym do pełnej diagnostyki samochodów osobowych. Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczki oraz turnieju.