To był naprawdę inny świat

18 listopada grupa młodzieży licealnej i technikalnej uczestniczyła w odbiorze adaptacji scenicznej dzieła Gustawa Herlinga-Grudzińskiego „Inny świat” w wykonaniu pary kieleckich aktorów, Magdaleny Jarek i Marka Tercza- autora adaptacji i reżysera.
Dzięki ofiarnej postawie Patryka Czajkowskiego i Radosława Kowalczyka budynek kwidzyńskiego kinoteatru nie uległ zniszczeniu, czego nie można powiedzieć o przewodach elektrycznych organizatorów, które w zetknięciu z żarówką kinkietu po prostu zaczęły się palić! Brawo technicy – odważni i zdecydowani!
Poza tymi bardzo elektryzującymi przeżyciami sam spektakl dostarczył wszystkim wielu emocji.
Sposób ukazania nieludzkiego świata sowieckich łagrów połączony z przejmującymi kompozycjami Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego oraz lirycznymi tekstami Zbigniewa Herberta i Antoniny Krzysztoń przemawiał niezwykle sugestywnie nie tylko do umysłów, ale przede wszystkim do serc młodej publiczności.