Spotkanie z Kombatantami

Dnia 16 września br. w MGOK w Prabutach zostało zorganizowane spotkanie środowiskowe kombatantów z młodzieżą naszej szkoły pod hasłem: „Wrzesień miesiącem pamięci narodowej”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji gości, którzy jako świadkowie historii mogli opowiedzieć młodemu pokoleniu o czasach związanych z II wojną światową.
W czasie spotkania zorganizowanego pod patronatem Związku Zawodowego Oficerów Rezerwy im. Marszałak Józefa Piłsudskiego (Pan Jerzy Nowakowski) prelekcję wygłosili:
– kpt. Marian Osada – sekretarz Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz członek Kręgu „Szarych Szeregów”. Tematem wystąpienia było znaczenie bitwy warszawskiej w kontekście biografii Marszałka Piłsudskiego oraz wspomnienia wojenne z Przemyśla.
– Pan Waldemar Świto – członek zarządu Związku Sybiraków oddział Gdańsk. Tematem wystąpienia były przejmujące losy życia na zesłaniu widziane oczami dziecka.
Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za obecność i możliwość spotkania z młodzieżą naszej szkoły.
Poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania.