Filologia tłumaczy świat

Uczniowie klas I i IV technikum oraz II i III liceum wraz z opiekunami p. A. Domagalską, p. A. Lewandowską – Lech i p. T. Brodackim brali udział w wykładach, prezentacjach i zajęciach otwartych zorganizowanych na Wydziale Filologicznym UMK w Toruniu. Jako pierwszą uczestnicy wycieczki obejrzeli prezentację multimedialną „Grecja – kraj zabytków i nauki” przygotowaną przez studentki hellenistyki pod kierunkiem p. mgr Hanny Samulskiej. Ogromne zainteresowanie młodzieży wzbudził wykład p. dr Małgorzaty Gębki – Wolak na Wydziale Filologii Polskiej na temat „Jak Polka z Polakiem, czyli o różnicach w komunikowaniu się kobiet i mężczyzn”. Był czas na spacer po pięknym o każdej porze roku Toruniu, po którym oprowadzał uczniów absolwent naszej szkoły – student III roku geografii, Rafał Warumzer.