Konkurs „Polska w Unii”

Między 24 marca a 7 maja br. uczennice klasy drugiej liceum – Aneta Berneńska i Ania Jarosińska, brały udział w konkursie „Polska w Unii”. Obie licealistki po przejściu etapu szkolnego przygotowywały się do wojewódzkiego finału biorąc udział w wykładach akademickich na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego (gdzie można było przez chwile poczuć się studentem). Tematyką wiodącą tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej była kwestia funkcjonowania strefy euro.
Po dość wyczerpującym „maratonie konkursowym” obie licealistki zostały laureatkami II etapu konkursu.
Chociaż naszym reprezentantkom nie udało się dostać do ścisłego finału konkursu to należą się im słowa uznania za wkład pracy i zaangażowanie. Zwieńczeniem zmagań był udział w „Gali Europy”, której główną atrakcją był w tym roku występ kabaretów Limo i Smile.