Wycieczka dydaktyczna klas mechanicznych

W dniu28.04.2010 r. uczniowie klasy 3c oraz 3g odbyli wycieczkę dydaktyczną zorganizowaną przez mgr inż. Jana Dubień do zakładu produkcyjnego „Rejs” oraz galwanizerni „Protech” w Rypinie.
Odwiedzając zakład „Rejs” uczniowie zapoznali się z najnowszymi technologiami cięcia metali z wykorzystaniem automatów laserowych, poznali technologię malowania proszkowego. Uczniowie obserwowali również pracę wysokowydajnych pras mimośrodowych oraz hydraulicznych, a także obserwowali pracę linii automatycznych do wyginania oraz zgrzewania punktowego elementów z drutu różnej grubości. Poznali także pracę obrabiarek do metali najnowszej generacji (szlifierek, frezarek, tokarek, wiertarek).
W galwanizerni „Protech” uczniowie poznali proces przygotowania elementów metalowych do powlekania galwanicznego, poznali procesy chromowania, satynowania, miedziowania, mosiądzowania, niklowania, starzenia za pomocą najnowszej generacji automatycznych linii galwanicznych. Zapoznali się z procesem oczyszczania ścieków poprodukcyjnych galwanizerni oraz sposobem zagospodarowania odpadów pościekowych.
Opiekunami wycieczki byli pan Jan Dubień oraz pan Rafał Stawarz.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.