XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych

Kobieta- dar i tajemnica
5 czerwca 2010 roku

Pragniemy zgłębić tajemnicę kobiety, uświadomić sobie doniosłość obecności kobiet pośród nas, poznać lepiej archetyp Ewy, misję Maryi, a w nich każdej kobiety, naszych matek i sióstr, a ostatecznie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa.

Kobiecość obecna w naszej polskiej kulturze objawia się poprzez pieśń „Bogurodzica”, najstarsze zdanie po polsku z księgi henrykowskiej, wiersz Słoty o zachowaniu się przy stole, wyznanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o wstawaniu na widok kobiet czy wspaniały i wielki hołd polskiej kobiecie w wymiarach Tysiąclecia złożony przez Jana Pawła II w Gnieźnie.

Prawdziwy mężczyzna, tak jak Adam w raju budzi się na widok kobiety. Stąd kobiecość jest skarbem i darem. Kobiety ubogacają i obdarowują nas sobą. Czynią nas wrażliwszymi i delikatniejszymi. To promieniowanie kobiecości jest bogactwem naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury.

Zapraszamy Was nad Lednicę, abyśmy wzajemnie ubogacili się tym wymiarem naszego człowieczeństwa.
Czekamy na Was! (Ojciec Jan Góra)

W najbliższym czasie rozpoczną się zapisy na wyjazd na Pola Lednickie.

Wszystkich serdecznie zapraszamy