Napisano przez administrator Lis 19, 2019

Otrzęsiny klas pierwszych.

Jak nakazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły uczniowie klas pierwszych muszą przejść swój Chrzest, który przygotowują uczniowie klasy maturalnej.
Uroczystość otrzęsin odbyła się w piątek 15 listopada i była, jak co roku, trzymana głęboko w tajemnicy i całkowicie zaskoczyła pierwszoklasistów.

Maturzyści wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali szereg zadań i zabaw a także parę pysznych potraw oraz profesjonalny gabinet fryzjersko- kosmetyczny. Po pierwszych obawach przestraszonych pierwszaków z każdą chwilą na twarzach zaczęły pojawiać się uśmiechy i ostatecznie wszyscy bawili się doskonale.

Na koniec maturzyści przygotowali nowy „otrzęsinowy rytuał” w postaci obsypania „kociaków” kolorowym proszkiem holi. Było wspaniale i od teraz pierwszoklasiści stali się już pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół w Prabutach. Za parę lat to oni będą w podobny sposób witać kolejne nowe roczniki.