Od Technika do Europejczyka, Hola España!

 

 

                 
 

I pojechali...

W sobotę 3 sierpnia, autobusem na lotnisko w Modlinie, a następnie samolotem, wyruszyła do Sewilli 31 osobowa grupa uczniów naszego technikum z klasy trzeciej i drugiej. Uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych w ramach projektu „Od Technika do Europejczyka. Hola, España!” przez cztery tygodnie poznawać będą organizację pracy w hiszpańskich przedsiębiorstwach z branży samochodowej, handlowej i informatycznej oraz lokalną historię, tradycje i kulturę regionu.

Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich. Kwota dofinansowania z UE to 84 340,00 EUR (363 690,95 PLN).

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z wyjazdu na lotnisko oraz z podróży samolotem. Wkrótce kolejne szczegóły pobytu, miejsca praktyk, zdjęcia z wycieczek i innych aktywności uczestników praktyk.

 

Miejsca praktyk.

Już 5 sierpnia uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych w ramach projektu „Od Technika do Europejczyka. Hola, España!” zakasali rękawy i zabrali się do „ciężkiej” pracy w hiszpańskich przedsiębiorstwach z branży samochodowej, handlowej i informatycznej. Przedsiębiorstwa te znajdują się głównie w Sewilli i otaczających ją gminach oraz w pobliskich miastach Alcalá de Guadaíra i Dos Hermanas.

Mechanicy swoje umiejętności w diagnozowaniu usterek, wyważaniu kół, wymianie płynów eksploatacyjnych i badaniu zawieszenia rozwijają w takich zakładach jak Sevilla Wagen, Volvo, Tecnicas y Servicios de Automocion S.A. - Ford Tysa. A po ciężkim dniu pracy „dosiadają” Mustanga GT.

Informatycy zajmują się naprawą laptopów, tworzeniem i konfiguracją sieci komputerowych oraz łapaniem darmowego Wi-Fi w E-Zone Reparaciones, App Informática, FR Informatica Nazarena S.L. - App Vistazul, Eleandere Informática S.L., Iberservidores S.L. – Hablatel.

Handlowcy praktykują jak zwykle na zakupach i stroją się w ciuszki i buty sportowe w Sprinter San Pablo, Fútbol Emotion Sevilla - Porteromania S.L., Conforama España S.A. - Alcalá de Guadaíra, Markaride. I chyba tylko Marcelina i Patrycja ciężko pracują, co pokazują zdjęcia poniżej

Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich. Kwota dofinansowania z UE to 84 340,00 EUR (363 690,95 PLN).